رسول خدا صلّی الله علیه و آله فرمود : مشورت کردن با خردمند خیرخواه، مایه هدایت و میمنت است و توفیقی است از جانب خداوند، پس هر گاه خیرخواه خردمند تو را راهنمایی کرد، مبادا مخالفت کنی که موجب نابودی ات می شود. (محاسن،ج 2 ص 438) . . . . . . چون باران باش ؛ رنج جداشدن از آسمان را ، در سبز زندگی کردن جبران کن. . . . . . . . موفق كسی است كه با آجرهايی كه بطرفش پرتاب می شود، يك بنای محكم بسازد. . . . . . . . اگر جلوی اشتباهات خود را نگيريد آنها جلوى شما را خواهند گرفت.
وب سایت مرکز خدمات روان شناسی و مشاوره دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه
 
بدون تردید نقش مشاوره در پیشبرد و تعالی روز افزون و آنهم در جوامع مختلف بشری از صدر خلقت انسان تا کنون همواره به عنوان رکن اصلی پایه گذاری موفقیت در حوزه های مختلف زندگی به شمار رفته کما اینکه آموزه های دینی و علمی نیز بر این باورند که مشاوره مطلوبترین راه توسعه متوازن و دست یابی به موفقیتهای چشمگیر در زندگی بوده و خواهد بود و در این راه هرچه بر دامنه و گستره امور مشاوره افزون گردد به تبع آن نتایج و دست رنجی مطلوبتر و بهینه حاصل خواهد شد و این مهم آنجا که بحث علم و دانش اندوزی به میان می آید از ظرفیت و اهمیتی دو چندان برخوردار می شود.
بر این اساس هدف از ایجاد مرکزخدمات مشاوره و روانشناسی ارایه خدمات مشاوره ای در زمینه روانشناسی ازدواج، خانوادگی و تحصیلی است.دفتر مشاوره برای تحقق این هدف با همکاری نیروهای متخصص و فعال در رشته های روانشناسی و با برنامه های منظم فعالیت خود را از خرداد 1379 با حضور 3 مشاور آغاز نموده است و در سال 1385 این دفتر فعالیت خود را در دانشکده فنی مهندسی و خوابگاه نیز گسترش داده به نحوی که اکنون با حضور 9 مشاور و یک پزشک معتمد در 3 مکان دانشکده فنی مهندسی، خوابگاه و مجتمع امام (ره) با بیش از 60 ساعت مشاوره در طول هفته صبح و عصر در خدمت دانشجویان می باشد.
همچنین مشاوره اینترنتی که با افتتاح سایت حاضر، دانشجویان می توانند با ورود به سایت با مشاور مورد نظر خود ارتباط برقرار نمایند.
همچنین اولین کلینیک مشاوره و روانشناسی با مجوز رسمی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره با حضور دکتر افروز افتتاح گردید.